Sklepy BłękitneUlica: Napoleona 2
05-230, Kobyłka

województwo mazowieckie
 

Kontakt

ABA Sp. j. PHU Hurtownia Spożywcza

Tel./Fax: 022 / 799 18 82


Opis sieci

Sieć Sklepów Błękitnych, funkcjonująca na polskim rynku od 2004 roku, należy do powstałej 9 lat wcześniej podwarszawskiej Ogólnospożywczej Hurtowni ABA. W skład sieci wchodzi kilka placówek własnych prowadzących sprzedaż detaliczną na terenie aglomeracji warszawskiej.

Sklepy sieci to placówki samoobsługowe zlokalizowanych m.in. w Kobyłce i Wołominie o średniej powierzchni 100 - 170 m2.

Sklepy Błękitne to typowo osiedlowe placówki oferujące około 5 000 pozycji asortymentowych - od artykułów spożywczych, po podstawowe produkty chemiczne.

Placówki dzierżawione są od GS-ów oraz spółdzielni mieszkaniowych, a w najbliższym czasie mają zostać spięte siecią z hurtownią. Wszystkie mają wydzielone stoiska alkoholowe i mięsno - wędliniarskie, wszystkie są skomputeryzowane i mają terminale obsługujące karty płatnicze.

Głównym dostawcą powstającej sieci Sklepów Błękitnych jest ABA, która od własnych sklepów pobiera mniejsze marże. Zaopatrują je także zaprzyjaźnione hurtownie, oferujące np. pieczywo, chemię, wędliny, lody i mrożonki (m.in. Piekarnia Poświętne, Piekarnia Kobus, Makton).

Wartość koszyka zakupowego w sklepach w Kobyłce wynosi około 50 - 60 zł. Rotują tam bowiem dobrze droższe i bardziej ekskluzywne produkty, niż w Wołominie, gdzie wartość przeciętnego zakupu jest niższa.

Firma obejmująca zarówno Hurtownię ABA, jak i Sklepy Błękitne zatrudnia około 50 osób.

Hurtownia ABA dysponuje własnym taborem samochodowym i obsługuje około 1 200 podmiotów. Są to zarówno drobne, niezależne sklepy, jak i placówki zrzeszone w sieci FJ czy WGS.

Klientami ABA są także supermarkety Pelcowizna i Bemapol oraz, dzięki współpracy z Mazowiecką Agencją Handlową Społem, 3 warszawskie spółdzielnie społemowskie.

Hurtownia jest dystrybutorem takich firm, jak: Agros-Fortuna, Kotlin, Yictus, Pamapol czy Hoop. Obszar jej działalności obejmuje województwo mazowieckie, ale posiada ona także przedstawiciela na region Płocka i Włocławka.

REKLAMA


Placówki

Pokaż placówki z województwa:

Lp.
Nazwa
Ulica, kod pocztowy, miasto
Województwo
 

Najnowsze opinie o placówkach sieci Sklepy Błękitne