PMB/PMB MarketUlica: Pozioma 2
15-950, Białystok

województwo podlaskieStrona www: http://www.pmb.com.pl

 

Kontakt

PMB S.A.

Tel. 085 / 678 43 00

Fax 085 / 678 41 07


Opis sieci

Zakład mięsny PMB powstał w 1962 roku. Obecnie jest jednym z największych zakładów mięsnych w Polsce i jedną z najsilniejszych polskich marek, która znana jest nie tylko w całej Polsce, ale również szeroko rozpoznawalna w wielu krajach Europy.

Zakład PMB położony jest w czystej i ekologicznej części Polski, nieopodal Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej w północno - wschodniej części Polski. Dzięki tradycyjnym recepturom oraz wysokiej jakości produktom, firma cieszy się ogromną rzeszą zadowolonych i lojalnych klientów.

PMB sprzedaje blisko 200 ton wędlin i mięsa dziennie, a dzięki stałemu rozwojowi zaplecza technicznego i technologicznego jego możliwości produkcyjne ciągle się zwiększają.

Podstawowe produkty z PMB to wędliny i wędzonki. Poza tym w ofercie znajdują się mięsa wieprzowe i wołowe, a także wyroby z dziczyzny, produkty koszerne oraz konserwy.

PMB zatrudnia blisko 1 000 wykwalifikowanych pracowników w Zakładzie zajmującym powierzchnię prawie 11 ha.

Znaczna część produkcji sprzedawana jest już od dziesięcioleci na eksport. Eksportowa oferta PMB to mięso wołowe i wieprzowe we wszystkich postaciach. Zachodni partnerzy cenią sobie przede wszystkim wysokiej jakości wędliny surowo dojrzewające (Kindziuk), suche (Myśliwska, Krakowska, Jałowcowa oraz 4 gatunki Salami), jak również wyroby konserwowane (puszki).

Firma posiada niezbędne uprawnienia do sprzedaży mięsa i jego wyrobów na terenie Unii Europejskiej i pozostałych krajów Europy. Eksportuje swoje produkty do Rosji, krajów nadbałtyckich, na Białoruś, Ukrainę a także do Uzbekistanu i Gruzji. Firma bardzo aktywnie działa także w obszarze eksportu do krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Od wielu lat z sukcesem sprzedaje na rynki włoskie, szwajcarskie, niemieckie, francuskie. Produkty Firmy można znaleźć w sklepach mięsnych Belgii, Danii, Hiszpanii oraz Rumunii. Przez kilka ostatnich lat PMB był cenionym eksporterem na rynek USA, sprzedając doskonałej jakości wyroby od Wschodniego Wybrzeża (Nowy Jork) aż do Wschodniego (San Francisco).

PMB jako jedyny zakład w Polsce posiada linię do uboju koszernego. Produkcja mięsa oraz wysokogatunkowych wędlin według tradycyjnych receptur odbywa się pod ścisłym i osobistym nadzorem rabina Beth Din. Wyroby te z uwagi na swoją nadzwyczajną jakość oraz naturalny sposób wytwarzania (bez konserwantów) znajdują coraz więcej nabywców w całej Europie.

Wielkość sieci

Sieć PMB/PMB Market posiada 5 placówki (oddziały), w 4 miastach, z 4 województw.

 

REKLAMA


Placówki

Pokaż placówki z województwa:

Lp.
Nazwa
Ulica, kod pocztowy, miasto
Województwo
1.
ul. Witosa 13, 15-660 Białystok
2.
ul. Kostrzewskiego 16, 62-022 Poznań
5.
ul. Pozioma 2, 15-950 Białystok
 

Najnowsze opinie o placówkach sieci PMB/PMB Market