Coca-ColaUlica: Armii Ludowej 26
00-609, Warszawa

województwo mazowieckieStrona www: http://www.cocacola.com.pl

 

Kontakt

Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o.

Tel. 022 / 579 68 68

Fax 022 / 579 68 69

Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.

Annopol 20
03-236 Warszawa

Tel. 022 / 519 51 00

Fax 022 / 519 55 55


Opis sieci

Coca-Cola jest największym na świecie producentem napojów bezalkoholowych, z których najpopularniejsze to: Coca-Cola, Coca-Cola light (w niektórych krajach znana jako Diet Coke), Fanta i Sprite.

Coca-Cola współpracuje na całym świecie z 1 145 lokalnymi rozlewniami, 3 500 hurtownikami i dystrybutorami. Największa na świecie fabryka koncentratu Coca-Cola znajduje się w Puerto Rico, a największym na świecie rozlewcą jest firma Coca-Cola Enterprise, działająca głównie na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

The Coca-Cola Company jest obecna w ponad 200 krajach. W każdym z nich działa na zasadzie systemu, składającego się z firmy reprezentującej właściciela marek, czyli The Coca-Cola Company oraz z lokalnych rozlewców, którzy odpowiedzialni są za produkcję i dystrybucję napojów.

W Polsce przedstawicielstwem The Coca-Cola Company jest firma Coca-Cola Poland Services, a producentem i dystrybutorem napojów jest firma Coca-Cola HBC Polska. Współpraca pomiędzy firmami opiera się na mocnym partnerstwie.

Struktura organizacyjna The Coca-Cola Company opiera się na podziale geograficznym, w ramach którego poszczególne oddziały firmy w różnych krajach tworzą grupy. Polski oddział, firma Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. wchodzi w skład European Union Group, którą tworzą kraje Unii Europejskiej.

Coca-Cola posiada w Polsce 3 zakłady produkcyjne – w Staniatkach koło Krakowa, w Łodzi i w Radzyminie koło Warszawy oraz rozlewnię wody butelkowanej w Tyliczu. Dysponuje ponadto największą sieć dystrybucji spośród wszystkich producentów napojów w kraju.

Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC zatrudniają w sumie 3 000 osób. Inwestując na lokalnych rynkach staje się często ważnym elementem rozwoju gospodarczego i oznaką stabilności, wywierając znaczny wpływ na zatrudnienie. 

REKLAMA


Placówki

Pokaż placówki z województwa:

Lp.
Nazwa
Ulica, kod pocztowy, miasto
Województwo
 

Najnowsze opinie o placówkach sieci Coca-Cola