Likus Hotele & RestauracjeUlica: Murarska 3
31-311, Kraków

województwo małopolskieStrona www: http://www.hotel.com.pl

 

Kontakt

Holding Liwa Sp. z o.o.

Tel./Fax: 012 / 636 14 10


Opis sieci

W ramach sieci Likus Hotele & Restauracje działają 4 obiekty zlokalizowane w Krakowie i Katowicach. Są to Hotel Stary, Hotel Copernicus, Hotel Pod Różą i Hotel Monopol. Wszystkie obiekty są stylowe i nastrojowe, tradycja łączy się z komfortem i nowoczesnością.

Hotel Stary posiada pokoje i apartamenty o wysokim standardzie i niepowtarzalnej atmosferze, a także z dostępem do Internetu. Dysponując dwiema nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi zapewnia ponadto pełną ofertę konferencyjną. Oferuje sprzęt multimedialny, przerwy kawowe, lunch i nagłośnienie.

Wystrój wnętrz Hotelu tworzą unikalne aranżacje, szlachetne materiały, subtelne dekoracje: wiele gatunków egzotycznego drewna w autorskich projektach mebli i oryginalnych parkietów, orientalne dywany, naturalne jedwabie oraz wysokiej jakości marmury, a także oryginalne freski.

W Hotelu znajduje się także restauracja i kawiarnia oraz bary, a w podziemiach hotelowych Fitness Club, gdzie oprócz przyrządów do ćwiczeń znajduje się basen, sauna fińska, łaźnia parowa, grota solna oraz gabinet masażu.

Mieszczący się w gotyckiej kamienicy Hotel Copernicus oferuje pokoje i apartamenty o wysokim standardzie i niepowtarzalnej dekoracji. Wystrój wnętrza tworzą średniowieczne portale, cenne malowidła, inskrypcje, unikalne polichromie ścian datowane na około 1500 rok oraz pochodzące z XIV wieku malowane drewniane stropy, a także doskonale zachowane postacie świętych, obszerne teksty i ornamentalna dekoracja roślinna.

Wszystko to współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak winda panoramiczna, czy szklana konstrukcja dachu.

Na terenie Hotelu mieści się sala kominkowa z książkami i starodrukami, winiarnia z ponad 200 gatunkami win, renesansowa restauracja z tradycyjną dworską kuchnią, przeszklony dziedziniec z Piano Barem, biblioteka, sala cygar oraz mieszczący się w piwnicach rekreacyjny kompleks z sauną i taras widokowy z barem letnim.

Hotel Pod Różą znajduje się w kamienicy zwanej niegdyś kamienicą szlachecką. Jest to niewielki hotel oferujący noclegi zarówno w pokojach, jak i apartamentach, wyposażonych w telefon, TV satelitarną i minibar. Na terenie Hotelu znajdują się także Cafe Bar, 2 restauracje, piwnice z winami, sale konferencyjne i nowoczesna winda.

Hotel Monopol istnieje od ponad 100 lat. Otwarty został w 1903 roku jako jeden z najbardziej luksusowych miejsc przedwojennej Polski, a w latach międzywojennych stanowił ulubiony punkt spotkań przemysłowców, bywalców salonów i artystycznej bohemy.

W setną rocznicę powstania obiekt został odrestaurowany. Jego oryginalny wystrój i eleganckie wnętrza przywołują klimat lat trzydziestych harmonijnie łącząc się ze współczesnością.

Wielkość sieci

Sieć Likus Hotele & Restauracje posiada 5 placówki (oddziały), w 3 miastach, z 3 województw.

 

REKLAMA


Placówki

Pokaż placówki z województwa:

Lp.
Nazwa
Ulica, kod pocztowy, miasto
Województwo
1.
ul. Kanonicza 16, 31-002 Kraków
2.
ul. Dworcowa 5, 40-012 Katowice
3.
ul. Modrzejewskiej 2, 50-071 Wrocław
4.
ul. Floriańska 14, 31-021 Kraków
5.
ul. Szczepańska 5, 31-011 Kraków
 

Najnowsze opinie o placówkach sieci Likus Hotele & Restauracje